
Olomoucko slaví! Výjimečná sezona s medailovým puncem
Exkluzivní sezonu v Kooperativa NBL zakončili basketbalisté BK Olomoucko stylově. Na domácí…
foto: Petr Pelíšek
01. 04. 2025 - 07:19
Ve čtvrtfinále Datart volejbalové extraligy žen zdolal VK Šantovka Olomouc UP v sérii 3:0 na zápasy Šelmy Brno, loňského mistra extraligy. Všechny tři zápasy musely Hanačky uhrát v pěti setech, takže to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak to podle celkového výsledku vypadalo. Dvakrát vyhrála Olomouc doma za skvělé podpory sportovní haly UP. Nyní čeká na olomoucké volejbalistky v semifinále Dukla Liberec.
„Byla to neskutečně náročná série. I když to bylo 3:0, tak každý zápas byl velmi náročný, byly to tři tie-breaky, strašně vyrovnané duely. Vyhrály jsme se štěstím, máme z výhry radost. Je mi líto Šelem, které měly lepší tým, než aby končily ve čtvrtfinále. Ale je to sport. My postupujeme, máme strašně velkou radost a moc gratuluji celému týmu a děkujeme všem fanouškům, protože vytvořili fantastickou atmosféru na hale,“ řekla kapitánka VK UP Simona Bajusz.
Nyní čeká na Šantovku Liberec. S ním mám v sezóně vyrovnané skóre. První zápas vyhrála v Liberci v říjnu Olomouc 3:0, pak ale Dukla oplatila poslední listopadový den stejnou mincí, skvělou obranou vyhrála na Hané 3:0. 18. ledna pak v nadstavbě vyhrála doma Olomouc nad Libercem 3:1. „S Duklou čekáme v semifinále vyrovnaný boj. V sezóně jsme je dvakrát porazili, doma i venku, oni nás jednou překvapili u nás. V našem týmu je hodně hráček, které prošly Libercem, takže to bude mít i z tohoto pohled náboj. Dukla má výbornou obranu, zaslouženě vyhrála Český pohár. Budeme muset podat ještě lepší výkony než proti Šelmám. Věřím, že se nám to s pomocí výborných olomouckých fanoušků na hale podaří a předvedeme kvalitní hru a postoupíme,“ řekl před startem série asistent trenéra Drešla Patrik Minda.
Program série:
Středa 2. dubna: VK Šantovka – Liberec (18.00)
Sobota 5. dubna: Liberec – VK Šantovka (18.00)
Úterý 8. dubna: VK Šantovka – Liberec (18.00)
Případný 4. zápas: pátek 11. dubna: Liberec – VK Šantovka (18.00)
Případný 5. zápas: pondělí 14. dubna: VK Šantovka – Liberec (18.00)
Exkluzivní sezonu v Kooperativa NBL zakončili basketbalisté BK Olomoucko stylově. Na domácí…
Bezmála třicet soutěží proběhne od čtvrtka do neděle na olomouckém kolbišti areálu Equine Sport…
Nejdůležitější utkání sezony čeká basketbalisty BK Olomoucko. Za stavu 1:0 na zápasy přivítají v…
Skvělým týmovým a takticky vyspělým výkonem ovládli basketbalisté BK Olomoucko první utkání o třetí…
Kulturista z Hané Patrik Šerý se o víkendu účastnil závodu IFBB Diamond Cup Czechia. Ostřílený…
Bitvu o historickou medaili odstartují basketbalisté BK Olomoucko. První souboj o konečné třetí…