
Špička tenisového světa si to o víkendu rozdá o 60 tisíc dolarů
Prestižní mezinárodní ženský tenisový turnaj W75 ITS CUP, který organizuje ITS Tennis Academy,…
foto: Petr Pelíšek
03. 04. 2024 - 20:14
Po vydřeném postupu do předkola play – off si v dohrávce 8. kola nadstavby proti Písku mohly klíčové opory basketbalistů BK REDSTONE Olomoucko alespoň částečně odpočinout. Mimo základní sestavu Hanáků zůstali Amin Adamu a Adrio Bailey, v sestavě zcela chyběl Jase Townsend. Z výhry 96:88 se radovali domácí, když vyrovnaný průběh zlomili v poslední čtvrtině.
Na začátku získali domácí náskok osmi bodů, až pak se prosadilo Olomoucko a začalo svoji ztrátu stahovat. Na konci 8. minuty se dokonce po nájezdu Olborta dostalo na chvíli do vedení 20:21, vzápětí ovšem inkasovalo devět bodů v řadě a první čtvrtinu prohrálo 23:29, když svoji střelu současně s klaksonem proměnil Adamu.
Střelci na obou stranách se činili také ve druhé čtvrtině. Sršni po sérii trojek odskočili na 42:30, hráči BK REDSTONE pak přidali a v 19. minutě snížili na 44:45, když devíti body v řadě táhl ofenzivu Adamu. Na konci poločasu hosté povolili v obraně, přesto po dvaceti minutách prohrávali přijatelným rozdílem 47:51.
Hráči Písku se chtěli ve svém posledním domácím zápase rozloučit s fanoušky výhrou a díky enormní snaze se prokousali k výsledku 65:51 ve 24. minutě. Hanáci odpověděli devíti body za sebou a Sršně tím pořádně rozhodili. Hosté toho využili ke srovnání na 71:71 po třetí desetiminutovce.
Na začátku posledního dějství si domácí rychle vypracovali náskok sedmi bodů a právě tato pasáž rozhodla o vítězi. Olomoucko smazalo svoji ztrátu na rozdíl tří bodů, Sršni ale dokázali kontrovat a v závěru si výhru pohlídali.
Písek – BK REDSTONE Olomouc 96:88 (29:23, 51:47, 71:71)
Prestižní mezinárodní ženský tenisový turnaj W75 ITS CUP, který organizuje ITS Tennis Academy,…
Ve dnech 3. - 4. července 2025 se vůbec poprvé v České republice uskutečnil Světový pohár v para…
Kulturista Patrik Šerý oslavil padesátku. Jubileum pojal ve velkolepém stylu, oslava jen pro zvané…
Na světový pohár v Rumunsku se kulturista Patrik Šerý připravil, jak je u něj tradicí, velmi dobře.…
Exkluzivní sezonu v Kooperativa NBL zakončili basketbalisté BK Olomoucko stylově. Na domácí…
Bezmála třicet soutěží proběhne od čtvrtka do neděle na olomouckém kolbišti areálu Equine Sport…