
V zoo se narodila mláďata vzácného jelena, v přírodě již vyhynul
Olomouc – Šest mláďat vzácného siky vietnamského, který byl v přírodě před časem vyhuben, se…
29. 03. 2019 - 09:09
Olomoucká organizace Společně pro děti o.p.s., která dlouhodobě pomáhá znevýhodněným rodinám a dětem v rozvoji, chce spustit webové stránky, které umožní široké veřejnosti pomoci konkrétním dětem. Finance na vytvoření nového webu hledají pomocí portálu Hithit.
V pátek 22. 3. se na crowdfundingovém serveru Hithit objevil projekt, označený jako Web, který pomáhá dětem. Tým neziskové organizace Společně pro děti se snaží získat peníze na vytvoření webového portálu, kde by měl mít každý možnost splnit přání konkrétnímu dítěte. Jediným kliknutím by tak mohl návštěvník přispět například na lyžařský kurz, pravidelný kroužek, tábor nebo školní potřeby. Jestliže se podaří vybrat na Hithitu peníze, vznikne jedinečná platforma, prostřednictvím které lze podpořit až stovky dětí ročně.
Crowdfunding je způsob hromadného financování, který umožňuje lidem přispět libovolnou částkou na vznik projektu a výměnou získat symbolickou odměnu. Společně pro děti nabízí například placky, náramky či originální obrázky od dětí. Cílovou částku, kterou je potřeba vybrat činí 50 000 Kč.
„Prostřednictvím naší práce se snažíme zabránit sociálnímu vyloučení děí ohrožených chudobou či jiným handicapem. Pomáháme nejčastěji formou pravidelných kroužků, školních exkurzí, zakoupení sportovního a zdravotního vybavení nebo často jen příspěvkem na školní divadlo. Odměnou nám je dětský úsměv a malovaný obrázek.“ dodává tým Společně pro děti.
Více informací najdete na oficiálních stránkách kampaně: www.hithit.com/cs/project/6031/web-ktery-pomaha-detem
Gabriela Stránská
Olomouc – Šest mláďat vzácného siky vietnamského, který byl v přírodě před časem vyhuben, se…
Olomouc - Už za čtrnáct dní vypukne další ročník Olomouckého majálesu Univerzity Palackého, jehož…
Osmdesáté výročí konce druhé světové války a osvobození našich zemí od nacistické okupace si různou…
Jeseník - Výskyt kriticky ohroženého puštíka bělavého potvrdili ornitologové během letošního…
Olomouc – Olomoučané mají šanci, že si za pár let zaplavou v novém krytém bazéně. Areál, jehož…
Skvrny na středověkých lékařských knihách mohou vědcům poskytnout informace o složení tehdejších…