HC zápasy prosinec

HROZÍ JIM AŽ PĚT LET Kriminalisté v Přerově obvinili dva muže z distribuce pervitinu

Kriminalisté v Přerově obvinili dva muže z distribuce pervitinu

foto: Pixabay

02. 12. 2025 - 11:23

Přerovští kriminalisté obvinili dva muže ve věku 24 a 39 let z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Starší z nich byl zadržen na ulici Velké Novosady, kde ho policisté převezli na služebnu, provedli s ním procesní úkony a ještě téhož dne jej obvinili a propustili na svobodu. Podle policejního šetření nejméně od roku 2023 prodával nebo poskytoval pervitin uživatelům z Přerovska.

Mladší muž byl zadržen o den později na třídě 17. listopadu. Zadržení proběhlo bez použití donucovacích prostředků a na základě souhlasu státního zástupce. Po provedení procesních úkonů a sdělení obvinění byl i on propuštěn na svobodu. Policie uvedla, že distribuoval pervitin přinejmenším od začátku roku 2024.

„Trestní stíhání obou obviněných je vedeno na svobodě. Za popsané jednání jim může soudce uložit až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla Miluše Zajícová, policejní mluvčí.

Další články