
Potřebná severní dálnice z Moravy do Čech rychle postupuje
Blíží se doba, kdy bude mít řidič při cestě z Olomouce do Prahy na výběr ze dvou srovnatelných…
foto: HZS Olomouckého kraje
17. 12. 2023 - 19:29
Tištín – Jako domek z karet se v pátek poskládala budova v centru obce Tištín na Prostějovsku, kterou měla zlikvidovat demoliční četa. Neobývaný dům však nakonec šel k zemi bez cizího přičinění. Hasiči potvrdili, že ve zříceném objektu se nikdo nenacházel a pád domu nezranil ani žádné kolemjdoucí.
„Budova je nestabilní. Situace si vyžádala zajištění nepoškozených domů, i proto na místo dorazila speciální technika pro stabilizaci objektů z Hlučína v Moravskoslezském kraji,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Na místě zasahovaly také dobrovolné i profesionální jednotky z Prostějovska.
Objekt byl určen k demolici a nacházel se ve velmi špatném technickém stavu. Poté, co se rozpadl a zřítil, ohrozil i sousedící nemovistosti. Situaci na místě proto vyhodnotil také statik.
Blíží se doba, kdy bude mít řidič při cestě z Olomouce do Prahy na výběr ze dvou srovnatelných…
Olomouc - V neděli 27. července se řidiči dočkají zprovoznění nové části dálnice D35 u Olomouce.…
Olomouc/Praha - Česko se o další krok přiblížilo k zásadní přeměně železnice. Projekt první…
Olomouc – Děti, studenti a senioři budou moci cestovat po regionu s ještě většími slevami, než mají…
Jeseníky – V nejpřísněji chráněné oblasti oblasti Jeseníků, v okolí Petrových kamenů nedaleko…
Kvůli špatnému technickému stavu je 12 let stará rozhledna na vrchu Velký Kosíř už od října 2023…