Potápěči cvičně zachraňovali zraněného z česel elektrárny
Potápěči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje absolvovali náročný výcvik na vodní…
foto: www.pixabay.com
25. 02. 2020 - 10:09
Koncern Úsovsko chce 620 metrů od obce Libina na Šumpersku postavit tři větrné elektrárny s výškou 105 metrů. Stavební komise ale záměr doporučila zamítnout. Obec by za elektrárnu dostala 400 tisíc ročně, obyvaté budou o záměru hlasovat.
„Myslím si, že je to tak důležitý počin, že by se k němu i občané měli možnost vyjádřit. Jedna čtvrtina obyvatel se vyjádřila pro výstavbu a tři čtvrtiny proti,“ řekl České televizi starosta Libiny Aleš Skála. Obyvatelé mají strach z narušení rázu krajiny Jeseníků a hluku.
V dubnu se záměrem budou zabývat obecní zastupitelé. Projekt je zatím v přípravné fázi a záleží na stanovisku obce. Pokud by zastupitelé Libiny souhlasiil, elektrárna by měla být postavena do dvou let.
Potápěči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje absolvovali náročný výcvik na vodní…
Druhá letošní výzva Fondu pomoci olomouckým dětem začala 1. července. Rodiny s nižšími příjmy mohou…
Zubří stádo v olomoucké zoo na Svatém Kopečku se rozrostlo hned o dvě mláďata. „Zatímco první se…
Olomoučtí radní schválili soubor změn parkovací politiky. Podle radních mají zpřehlednit systém…
Červnová hromadná otrava oxidem uhelnatým v areálu někdejšího pivovaru v olomoucké části Holice…
Dvacet nových elektrobusů pořídí olomoucký dopravní podnik. Vozy za 291 milionů bez DPH dodá…