
Hokejisté HC Olomouc letí tabulkou vzhůru
Hokejisté HC Olomouc získali v posledních dvou zápasech doma šest bodů. V neděli porazili Karlovy…
foto: archiv redakce
03. 01. 2022 - 18:50
Fotbalová Sigma Olomouc hlásí první posilu pro jarní část sezony. Zpět na Andrův stadion se po pěti a půl letech vrací záložník Jan Navrátil (1990), odchovanec SK Sigma. Na konci roku mu skončila smlouva v 1.FC Slovácko, kde působil posledních pět let. Přípravu už v Uherském Hradišti proto nezahájil, ve středu se připojí k družině trenéra Václav Jílka. Informoval o tom klubový web.
„Věděli jsme, že Honzovi končí ve Slovácku smlouva. Máme některé hráče na křídelních pozicích zdravotně indisponované. Uvidíme, jak na tom budou. U mladších kluků zase byla výkonnost kolísavá. Trenéři měli zájem o hráče, který už bude ligou odzkoušený, což Honza splňuje. Zvolili jsme jistotu,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma po klubový web. „Měl nabídku i ze Slovácka, ale nakonec jsme našli cestu, aby dva roky pokračoval tady. V prostředí, kde začínal a kde to dobře zná. Žádná jednání nejsou úplně jednoduchá, ale nakonec se to podařilo,“ podotkl.
„Jsem rád, že jsem zpátky, v Olomouci pro mě vždycky bylo doma. Od Sigmy jsem cítil velký zájem, to mě oslovilo,“ řekl Jan Navrátil, odchovanec Sigmy, který podepsal smlouvu na dva roky.
Navrátil je vítěz českého poháru a superpoháru se Sigmou. Po sezóně 2015/16, která byla pro Hanáky sestupovou, odešel do FC Slovan Liberec. Tam vydržel podzim, od jara už byl v 1. FC Slovácko. Za Sigmu v elitní soutěži odehrál 150 zápasů, dal 25 branek, ve druhé lize má v olomouckém dresu 30 startů a šest vstřelených branek.
Kdo je Jan Navrátil
Narozen: 13. 4. 1990
Post: záložník
Výška/váha: 170 cm/65 kg
Bilance v 1. lize: 306 utkání/31 branek
Bilance ve 2. lize: 30 utkání/6 branek
Bilance v evropských pohárech: 8 utkání/0 branek
Dosavadní působiště:
Přerov (1997–2000), FK Troubky (2001), SK Sigma Olomouc (2001–2016), FC Slovan Liberec (2016), 1.FC Slovácko (2017-2021), SK Sigm Olomouc (od 2022)
Hokejisté HC Olomouc získali v posledních dvou zápasech doma šest bodů. V neděli porazili Karlovy…
Před čtvrtečním utkáním Konferenční ligy, kde nastoupí Sigma proti polskému Rakówu, se můžete…
Kulturista Patrik Šerý startoval ve švýcarském Curychu na na IFBB Mr. Universe 2025. Podobný závod…
Tři body získali hokejisté HC Olomouc v 16. extraligovém kole. Doma v Plecharéně zlomila Mora odpor…
Až do konce zápasu proti USK Praha ze sebe basketbalisté BK Olomoucko dolovali veškeré dostupné…
Sérii zápasů s bodovým ziskem prodloužili fotbalisté SK Sigma Olomouc na čtyři. V Karviné se jim…