Premiéra na lavičce SK Sigma Hapalovi vyšla
Bylo to trápení, ale tři body jsou doma. Takové bylo utkání SK Sigma Olomouc versus 1. FC Slovácko.…
foto: Petr Pelíšek
25. 05. 2020 - 15:00
Na povedený vstup do jara a střeleckou formu útočníka Lukáše Juliše budou chtít navázat ve znovuzprovoznění FORTUNA:LIGY fotbalisté SK Sigma Olomouc. Restart domácí nejvyšší fotbalové soutěže poslal Hanáky do Uherského Hradiště. Tam se jim příliš nedaří, naposledy na Slovácku vyhráli před osmi lety.
Liga se rozjede v rytmu dvou zápasů týdně. „Program bude náročný. Na start jsme se připravili. Kádr je nachystaný, už jsem hráčům říkal, že je budu potřebovat všechny. Bude to těžké, dlouhé, náročné na kondici, únava bude velká. Ještě nás čeká semifinále MOL Cupu,“ řekl trenér Radoslav Látal pro klubový kanál na youtube.
Sezona se bude dohrávat s možností pěti střídání. „Už v poločase můžeme s týmem zarotovat, něco změnit, vyměnit dva hráče a ještě pořád budeme mít tři střídání,“ uvedl Látal.
Po více než dvouměsíční pauze bude všechno začínat znovu, týmy nejsou tolik vzájemně načtené, jako v rozjeté sezoně. „Víme ale, co od každého soupeře očekávat. I když to první kolo bude taková neznámá. Bude to po dlouhé pauze, bez diváků, je otázka, jak se s tím ten který tým vyrovná,“ řekl Látal. „Chceme se pokusit zabojovat o pohár ještě z ligové soutěže, abychom ještě měli o co hrát. Máme před sebou šest utkání, může se stát cokoliv,“ podotkl.
V olomoucké sestavě budou chybět dva hráči – záložník Pablo González má stopku za vyloučení z domácího zápasu proti Jablonci, středopolař Ondřej Zmrzlý si odnesl z přípravného utkání proti Zbrojovce Brno zranění ramena. Jinak by měli být všichni hráči v pořádku, v tréninku s ostatními spoluhráči je od minulého týdne i útočník Martin Nešpor.
V přípravě po korona pauze odehrála Sigma čtyři utkání. V Prostějově prohrála 0:4, pak doma porazila Zbrojovku Brno 3:1 a 2:0, generálkou na ligu bylo interní utkání áčka proti béčku, které prvoligový mančaft vyhrál 1:0. „V prvním utkání nebyl přístup hráčů dobrý. V dalších se to zlepšilo, bylo to v tempu a agresivitě.
Slovácko má v kádru dva exolomoucké hráče, odchovanci SK Sigma jsou záložníci Jan Navrátil a Tomáš Vasiljev.
Utkání 1.FC Slovácko versus SK Sigma Olomouc se hraje v úterý 26. května od 18.00 (rozhodčí Tomáš Klíma – Jiří Moláček, Petr Caletka).
Pravděpodobné sestavy
Slovácko: Trmal – Zahustel, Hofmann, Kadlec, Reinberk – Petržela, Sadílek, Daníček, Havlík, Navrátil – Jurečka. Trenér Martin Svědík.
SK Sigma Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála, Houska, Breite, Chytil, Falta – Juliš. Trenér Radoslav Látal.
Bylo to trápení, ale tři body jsou doma. Takové bylo utkání SK Sigma Olomouc versus 1. FC Slovácko.…
Kulturista Patrik Šerý, který je známý, tím že vozí z celého světa medaile do rodné země a nevzdává…
Papírově poslední, tedy 30. kolo, má tento víkend na programu fotbalová Chance Liga. Ale reálně jde…
Czech Tour, největší etapový cyklistický závod v České republice, vstupuje do nové éry. V termínu…
Vedení SK Sigma Olomouc se rozhodlo odvolat od A-týmu trenéra Tomáše Janotku. Dočasně tým povede…
Předposlední venkovní utkání základní části Chance Ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc nezvládli. V…