Czech Tour čeká nejtěžší ročník v historii a posun do elitní spol
Czech Tour, největší etapový cyklistický závod v České republice, vstupuje do nové éry. V termínu…
foto: olympic.cz
24. 03. 2020 - 20:00
Olympijské hry v Tokiu se neuskuteční podle plánu. Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) se na tam dnes dohodl s japonským premiérem Šinzó Abe. Hry jsou přeloženy na příští rok. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor na svém webu. Olympiáda se měla konat na přelomu července a srpna.
Za současných okolností a na základě informací, které dnes poskytla WHO, dospěli předseda MOV a japonský premiér k závěru, že hry XXXII. olympiády v Tokiu musí být přeplánovány na období po roce 2020, avšak nejpozději v létě 2021. A to vzhledem k ochraně zdraví sportovců, všech účastníků olympijských her a mezinárodního společenství.
Zúčastnění se shodli se na tom, že olympijské hry v Tokiu by mohly v těchto nepříznivých dobách stát majákem naděje a že olympijský oheň by se mohl stát světlem na konci tunelu, ve kterém se svět nachází v současnosti. Proto bylo dohodnuto, že olympijský oheň zůstane v Japonsku. Bylo také dohodnuto, že hry si ponechají název Olympijské a paralympijské hry Tokio 2020.
Czech Tour, největší etapový cyklistický závod v České republice, vstupuje do nové éry. V termínu…
Vedení SK Sigma Olomouc se rozhodlo odvolat od A-týmu trenéra Tomáše Janotku. Dočasně tým povede…
Předposlední venkovní utkání základní části Chance Ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc nezvládli. V…
Po dvou domácích ztrátách budou hrát fotbalisté SK Sigma Olomouc zase venku. Ve 29. kole Chance…
Na šestý pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko v sezoně porazit USK Praha. Přišlo to v extrémně…
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepovedla poslední dvě domácí utkání. Před reprepauzou na Andrově…