Sigma se pojede soustředit do Rakouska
Přípravu na nový soutěžní ročník zahájí fotbalisté SK Sigma Olomouc v pondělí 22. června. První…
foto: Petr Pelíšek
01. 10. 2019 - 19:39
Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v další fázi domácího poháru. Ve 3. kole MOL Cupu porazili doma druholigovou Líšeň 4:2, dvě branky dal útočník Jakub Yunis.
Trenér Radoslav Látal udělal ve srovnání s prvoligovou sobotou několik změn v sestavě, ani v nominaci nebyli stoper Beneš, obránce Vepřek, záložník Falta a útočník Martin Nešpor. V základní jedenáctce v poháru nastoupili brankář Mandous, obránci Látal, Štěrba a Kerbr, v útoku Yunis.
V prvním poločase se Hanáci se soupeřem trošku trápili. A mohli být rádi, že Líšeň své šance neproměnila. Naopak domácím se v koncovce dařilo a po dvou gólech Jakuba Yunise šli do kabin s vedením. To krátce po pauze ještě navýšil Štěrba. Hosté snížili dvacet minut před koncem, z přímého kopu se trefil olomoucký odchovanec Hladík. Když byl pak vyloučen po druhé žluté další odchovanec Sigmy Ševčík, zdálo se, že domácí už duel v poklidu uhrají. Jenže pět minut před koncem dal Hladík kontaktní branku a ještě to byly trošku nervy. Definitivu dal výsledku v nastaveném čase Tandir.
„Nejsem spokojený, zase jsme přišli o hráče, máme dalšího vyloučeného. Zase jsme oslabení. Na druhou stanu, my jsme sem jeli s otevřeným hledím, zahrát si fotbal na krásném stadionu. A chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří nejsou tak vytížení v mistrovských utkáních. A myslím, že se toho chopili vcelku dobře. Místo toho, aby to bylo po prvním poločase dva dva, nebo jsme tři dva vedli, tak prohráváme nula dva. Úplně zbytečnými góly, které jsme soupeři darovali. Druhý poločas jsme dostali gól, který hráči tvrdili, že byl jasný ofsajd. A čtvrtý gól zase tvrdím já, že byl ofsajd. Ale vrátili jsme se do zápasu, trošku jsme to Sigmě zkomplikovali i v deseti. Máme charakterově výborné mužstvo, nikdy se nevzdáváme. Prohráli jsme, ale mrzí mě akorát ta červená karta,“ řekl trenér Líšně Miloslav Machálek.
„Postoupili jsme. Víme, že to nebylo ono. Ale problémy měla i ostatní mužstva. Výkon samozřejmě nebyl dobrý, ale postupový úkol jsme splnili. A už se začínáme připravovat na sobotní zápas v Příbrami. Hráči to pak proti soupeři hrajícímu v deseti podcenili. Pohárová utkání jsou specifická. Vedli jsme tři nula, mohli přidat čtvrtou, pátou branku, ale pak tam byla lehkovážnost, hráči už si mysleli, že to mají uhrané. Ale v poháru to tak bývá, všichni umí běhat, jsou organizovaní. Škoda, že jsme to v klidu nedohráli. Jsem rád, že se konečně trefil Kuba Yunis, pomůže mu to,“ řekl trenér SK Sigma Radoslav Látal.
SK Sigma Olomouc – SK Líšeň 4:2 (2:0)
Branky: 30. a 34. Yunis, 51. Štěrba, 90+1 Tandir - 70. a 85. Hladík. Rozhodčí: Vojkovský - Caletka, Horák. ČK: 73. po 2. ŽK Ševčík (Líšeň).
SK Sigma: Mandous - Látal, Štěrba, Jemelka (75. Tandir), Kerbr - Zahradníček (46. Houska), Texl, Greššák, González (46. Plšek), Pilař - Yunis. Trenér: Radoslav Látal.
Líšeň: Vítek – Suchý, M. Vintr, Minařík, Málek (46. Hladík), Zikl, Ševčík, Bačo, O. Vintr (63. Reteno), Demeter, Rolinek (46. Machálek). Trenér Miloslav Machálek.
Přípravu na nový soutěžní ročník zahájí fotbalisté SK Sigma Olomouc v pondělí 22. června. První…
Pavel Hapal zůstává. Prvoligový SK Sigma Olomouc oznámil obsazení postu trenéra pro nový soutěžní…
První letní posilou Sigmy Olomouc je islandský útočník Hilmir Rafn Mikaelsson z norského Vikingu…
V závěru minulého ročníku Chance Ligy zmizel znenadání ze základní sestavy SK Sigma Olomouc obránce…
Ve věku 76 let zemřel fotbalový trenér Petr John Uličný. V posledních letech života bojoval s…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc přišli o jednu z opor. Čtyři dny po skončení soutěžního ročníku z klubu…