Zde může být vaše reklama.

Kooperativa NBL Basketbalisté BK REDSTONE v Děčíně nezabrali

Basketbalisté BK REDSTONE v Děčíně nezabrali

02. 12. 2021 - 22:09

Basketbalistům BK REDSTONEOlomouc se nepovedlo navázat na domácí výhru nad Opavou. Po reprezentační přestávce do utkání v Děčíně Hanáci nasadilo nového rozehrávače Milutina Dukanoviče, který zaznamenal šestnáct bodů, na úspěch to nestačilo. Hosté prohráli 63:74, když doplatili na sedmnáct ztracených míčů na útočné polovině.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení 0:3, ale Šiška košem a Pomikálek trojkou rychle otočili na 5:3. V dalších minutách pokračovala vyrovnaná partie, takže po pěti minutách a smeči děčínského Osaikhwuwuomwana to bylo 11:11. Pak sice Svoboda s Kroutilem poslali Válečníky do vedení 15:11, jenže Olomoucko posílené o černohorského rozehrávače Milutina Dukanoviče, který v sezóně 2013/14 hrál za Opavu, se v závěru této čtvrtiny znovu dostalo do vedení - 17:19. V posledních vteřinách ale Šiška získal faul na Žákovi, proměnil sice jen jednu šestku, ale Pomikálek v poslední vteřině trefil svoji druhou trojku a Děčín vedl 21:19. Start do druhé desetiminutovky vyšel naopak lépe domácím, když Svoboda, Pomikálek a Prahl navýšili na 27:19. Soupeř pak odpověděl trojkou, ale následně si vzal slovo Osaikhwuwuomwan, jenž se blýskl sedmi body, ty proložila trojka Nicholse a tečku za hodně povedenou pasáží Válečníků udělal parádní spolupráce Macha a Žikly pod košem, kterou druhý jmenovaný zakončil dvěma body - 39:24. Bohužel, druhé polovina této čtvrtky už tak povedená nebyla a BK REDSTONE Olomoucko se i díky pěti bodům Dukanoviče v posledních 30 vteřinách přitáhlo na 41:34.

Druhý poločas zahájila jedna šestka olomouckého Vučkoviče, na ni ale odpověděl Prahl smečí, na kterou kontroval Dukanovič další trojkou - 43:38. Děčín ve své neoblíbené třetí desetiminutovce však tentokrát obstál, pomáhal si dobrou obranou a nepustil soupeře před sebe. V polovině této části to bylo po jednom trestném hodu Šiška 50:44, Kroutil s Nicholsem pak zvedli náskok na 54:44 a kouč Olomoucka si raději vzal oddechový čas. Ten pomohl jen trochu, když Halada dal dva body, ale zle tísněný Svoboda v poslední vteřině děčínského útoku proměnil velmi těžkou trojku a upravil na 57:46. Závěrečnou periodu zahájila trojka Žikly, která jakoby vzala hostům vítr z plachet. Naopak Válečníky povzbudila, a ti díky koši s faulem Svobody utekli na 63:46, následně po minišňůře 6:0, kdy se postupně prosadili Prahl, Šiška a Pomikálek, vedli už luxusním rozdílem 21 bodů - 69:48. To do konce duelu zbývalo necelých pět minut a bylo jasné, že domácí zvítězí. A možná i pod tímto dojmem Děčín trochu polevil, čehož Olomoucko v závěru využilo ke snížení prohry na 74:63, o což se postaraly především dvě trojky Halady a jedna Dragoviče.

BK ARMEX Děčín - BK REDSTONE Olomoucko 74:63 (21:19, 20:15, 16:12, 17:17)

Body: Pomikálek 13, Osaikhwuwuomwan 13, Svoboda 12, Nichols, Šiška 8, Kroutil 8, Prahl 6, Žikla 5, Mach - Dukanovič 16, Halada 13, Dragovič 10, Kněževič 8, Feštr 6, Nikolič 4, Sehnal 4, Vučkovič 2, E. Klepač, Žák. TH 11/14:15/25. Rozhodčí: Vyklický, Záruba, Ulrych. Diváci: 460