
Zemřel Jaromír Czmero, dlouholetý olomoucký politik
Po krátké těžké nemoci zemřel ve čtvrtek 9. října bývalý náměstek primátora Olomouce, člen městské…
foto: Pixabay
06. 03. 2020 - 06:00
Státní veterinární správa na svém webu spustila databázi ztracených a nalezených psů. Díky tomu bude možné na jedno místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa.
Spuštěná databáze by měla částečně nahradit centrální registr psů, který v tuto chvíli Česká republika nemá a měl by vzniknout až v roce 2022.
Nový zápis o ztrátě či nálezu psa je možné provést přímo na webu pomocí vyplnění stručného formuláře a není k tomu žádné speciální oprávnění. Vložit ho tedy může každý s přístupem na internet. Do zápisu je potřeba vložit popis psa, číslo čipu nebo tetování, místo a datum nálezu nebo ztráty, jméno majitele nebo nálezce, kontakt na něj a fotografii psa.
Po uložení zápisu je nutné potvrdit kontaktní mail pomocí odkazu, který zadavateli přijde do mailové schránky. Bez toho se informace o ztrátě nebo nálezu psa v databázi nezobrazí. Po deseti dnech od zveřejnění se zápis v databázi smaže, pokud ho zadavatel neprodlouží nebo nesmaže sám.
Databázi najdete zde.
Po krátké těžké nemoci zemřel ve čtvrtek 9. října bývalý náměstek primátora Olomouce, člen městské…
Vůně letního dne, smích dětí, tóny hudby, které se nesou nad loukou, a přátelská atmosféra, kde se…
Dokončit Michalské schody a následně se pustit do dalších schodů, které vedou do Výpadu od…
Přemyslovice - Jen pár kilometrů od sebe stojí rozhledny na vrcholu Strážná u Přemyslovic a na…
Olomouc - Aktivní senioři se mohou hlásit do dalšího ročníku vzdělávacího cyklu Blízká setkání…
„Na krála, pantáto, na krála! Máme krála chodobnyho, na všecke strane obranyho, ale pře tym…